»Recikliranje odpadne embalaže na evropski ravni delno stagnira, ampak cilje imamo vedno višje. V Sloveniji sicer imamo po Eurostatu uradno najvišji delež recikliranja odpadne embalaže.«
»V LMŠ smo prepričani, da moramo narediti korak naprej in upoštevati zakonodajni predlog nevladne organizacije Eko krog ter vzpostaviti kavcijski sistem ravnanja z odpadno embalažo.«
»Ker je to preprosto prevelik strošek, prej so to prodali na evropske trge, zdaj se ti zapirajo zaradi slabe kakovosti in prevelike količine teh oblačil. Dejansko imajo z zbiranjem teh oblačil samo še stroške, ker morajo plačati odvoz na odlagališča ali v sežigalnice.«
»Če je družba za ravnanje z odpadno embalažo sklenila pogodbe s proizvajalci, ki dajo na trg večjo količino embalaže, je praviloma prejela tudi višja finančna sredstva kot družba, ki ima sklenjene pogodbe s proizvajalci, ki so na trg v Sloveniji dali manjšo količino embalaže.«
»Ugotovili smo, da je polovica življenjskih potrebščin pakirana v embalažo, ki je ne recikliramo.«
»Lani nam je na dvorišču ostalo približno 100 ton neprevzete odpadne embalaže. Letos pa imamo na drugi lokaciji že nakopičenih 80 ton embalaže.«
»V tem trenutku po Sloveniji leži preko 16.400 ton neprevzete odpadne embalaže, vsak mesec pa se količine lahko povečajo za 5700 ton.«
»Bojim se, da do nereda pri odpadni embalaži prihaja, ker za ta tok odpadkov skrbi več družb. Namesto da bi imele pred očmi okoljske cilje, imajo pred očmi najnižjo ceno. In to ne gre skupaj.«
»Če gre v en tovornjak deset ton, to pomeni 35 tovornjakov na teden.«
»OZS je že lani opozarjal na obveznosti, ki jih je uvedla uredba o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju